Jeszcze dekadę temu zawód związany z branżą zarządzania zaso-bami ludzkimi kojarzył się głównie z tzw. kadrami i płacami (czyli tym obszarem w dowolnej firmie, który dba o formalności, dokumenty itp.), a osoby go wykonujące nazywane były kadrowymi . Te czasy można jednak spokojnie odesłać do la- musa dzisiejsza branża HR potrzebuje pracowników i daje naprawdę szerokie pole do rozwoju, pełniąc rolę partnera biznesu i kładąc duży nacisk na miękkie aspekty, dlate- go w tym obszarze odnajdą się zarówno absolwenci studiów ekonomicznych, finansowych, prawniczych, jak i osoby specjalizujące się w psychologii, socjologii i innych humanistycznych dziedzinach.
Jakie predyspozycje i umiejętności przydadzą się w pracy w HR? Między innymi komunikatywność, umiejętność radzenia sobie ze stresem, umiejętności mediacyjne, kreatywność, zarządzanie sobą w czasie, współpraca grupowa: z innymi działami, z zarządem, klientami, kandydatami, kompetencje negocjacyjne i sprzedażowe.
Iga Pazio Autorka wielu badań, wydarzeń i inicjatyw branżowych dedykowanych HR, m.in. konferencji Wyzwania HR, publikacji Kompendium HR, serwisu wyzwaniaHR.pracuj.pl i raportów. Entuzjastka dzielenia się wiedzą, marketingu B2B i data driven content.
Czy kariera w HR to tylko rekrutacja? Poznaj 8 branżowych ścieżek kariery Jeśli praca w HR-ach kojarzy Ci się tylko z osobą, która prowadzi rozmowy rekrutacyjne, na których bywasz albo kimś, kto dba o to, by pensje pracowników spłynęły im na konta, to jesteś w błędzie. Współcześnie branża ta oferuje kilka, jeśli nie kilkanaście ścieżek rozwoju a co więcej, odnajdą się niej kandydaci i kandydatki o naprawdę zróżnicowanych predyspozycjach! Sprawdź, czy któraś z nich nie czeka właśnie na Ciebie?
8 RYNEK PRACY PRZEWODNIK PRACODAWCY 2022/2023